Zahrádkář Jerome

Sklízím...aneb několik typů do trochu vyšších poloh (17.10.2012)

rajka

Rajka. Vybarvení v půlce října...
(14.10.2012)

rajka

Pětiletá Rajka na MM106. 17 kg na stromečku.
(15.9.2012)

rozela

Pětiletá Rozela na M26.
(7.10.2012)

Zase jsem udělal schválně stejnou chybu - nenechal jsem narůst Rajce dřevo, ale zase plody! I když je už pětiletá, pořád je malá - ale viselo na ní 17 kg kvalitních plodů. Přijel na návštěvu šerif Dan s jeho ženou Tuřínem. A Tuřín pravila, že je pěkně sprosté vůči lidem mít stromek s takovou úrodou. Ani jsem jí neřekl, že to byl naschvál. Pár jablek jsem na stromku nechal o pár týdnů déle a jejich karmínové zbarvení vyráží dech.

Rozela je senzační odrůda. Skvělá chuť hned po utrhnutí. Zajímavé, jak podivně zborceně vypadá občas kolem bubáku. Dobrý poznávací znak.

Mám rád hrušku Konferenci - pro její nenáročnost, úrodnost a chuť. Každý rok jich několik kilogramů nakrájím a usuším. Senzace!

Podobné vlastnosti má i Lipno a Angold (opět jsem u jabloní). Letos je vůbec výjimečný rok - alespoň co se mé úrody týče. Nijak velký stromek s Angoldem - před třemi lety přeroubovaný Šampion na semenáči - dal kolem 50 kg pěkných plodů. Několik větví jsem musel podepřít a přesto se přetížené větve ohýbaly až k zemi.

Jak tak občas běhám po zahradě (480 m.n.m.) s foťákem, vídám neuvěřitelné věci. Dvě fotky objektů z hmyzí říše přikládám, protože ohromily i takového cynika, jako je Stýblo. Mimochodem - má přijet, chce vyměnit jeho ořechy za moje jabka. Prý kus za kus. Uklidňuje mě alespoň slib, že má jít o vlašáky, nikoli o lískáče...aspoň, že tak. (Všechny fotografie kliknutím zvětšíte).

vosa

Vosa na zadních podepřená křídly s hlubokým soustředěním požírá mouchu.
(8.9.2012)

koník

Koník s hlubokým soustředěním požírá Goldstar.
(14.10.2012)

angold

Kolem 50 kg. Na několika místech podepřené větve - i tak ohnuté až k zemi.
(15.9.2012)

lipno

Lipnový chuchvalec.
(16.9.2012)

konference

Konference. Spolehlivá, výkonná, odolná, dobrá.
(8.9.2012)

Hosting Blueboard.cz